Klucz do sukcesu! Dlaczego warto zainwestować w dobry branding?
Na czym polega branding? Czym jest? To słowo niewiele mówi współczesnym konsumentom… choć jak pokazują badania,  to właśnie budowanie dobrego wizerunku czy świadomości danej marki jest efektem sukcesu sprzedażowego. Każda firma, która wchodzi na rynek lub funkcjonuje na nim już jakiś czas, a jeszcze nie osiągnęła sukcesu, powinna zainwestować w branding. To inwestycja, która szybko się zwraca. Profesjonaliści z zakresu reklamy i marketingu zadbają o to, aby produkt, który chcesz sprzedać, zapadł konsumentom w pamięć i wywoływał pozytywne skojarzenia. Jak tego dokonać? Na czym się skupić? Poznaj 3 elementy skutecznego brandingu – logo, visual key i system.

Reklama dźwignią handlu? Tak, ale dziś króluje skuteczny branding
Sposobów na budowanie dobrego wizerunku marki jest wiele. Reklama to podstawa, aby produkt zaistniał w świadomości konsumentów. Oczywiście reklama chwytliwa, wyróżniająca się spośród innych i oryginalna. Ważne jest również przyciągające uwagę  logo, spójna identyfikacja wizualna i chwytliwy slogan reklamowy. To elementy brandingu, które budują świadomość marki.
Przy wyborze produktu lub usługi klienci często kierujemy się emocjami, dlatego tak ważne jest, by trafić do jak największej rzeszy odbiorców i ich zaintrygować. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, zatem bez dobrej reklamy marka może nie osiągnąć sukcesu. ​​​​​​​

Skuteczny branding. Dlaczego warto? 
Dlaczego warto zainwestować w branding? Odpowiedź nasuwa się sama. Rozpoznawalność marki niesie ze sobą same korzyści – sukces finansowy, możliwość rozwoju, utrzymanie się wśród najlepszych.
Dziś coraz trudniej zaistnieć na rynku, dlatego tak ważna jest pomoc profesjonalistów. Można zatrudnić firmę, która  zadba o pozycję wśród innych. Powstaje coraz więcej agencji brandingowych, co świadczy o tym, że rośnie świadomość na temat najlepszego sposobu wprowadzenia marki na rynek i osiągnięcia sukcesu. To również znak naszych czasów.  Większość marek, które dziś cieszą się uznaniem klientów i osiągnęły finansowy sukces wiedzą, czym jest branding i skutecznie go wykorzystują. Nie tylko w momencie wchodzenia na rynek. 

Branding z perspektywy konsumenta
Na co my zwracamy uwagę, wybierając spośród wielu dostępnych marek i produktów?  Dużo zależy od zasobności portfela i naszego wieku, choć nie są to czynniki decydujące. W czasach, kiedy większość z nas funkcjonuje w mediach społecznościowych, możliwość pochwalenia się produktem czy marką to najlepszy sposób na zdobycie zainteresowania. 
Lubimy też marki, które dodatkowo dbają o środowisko naturalne lub wspomagają potrzebujących. To bardzo poprawia wizerunek firmy  w oczach, coraz bardziej świadomych, konsumentów. Chcemy również, aby produkt był dobry jakościowy, wyróżniający się, dostępny cenowo i unikatowy.
Dobra reklama wpływa na każdego i większość z nas jest na nią podatny. Wierzymy w chwytliwe hasła reklamowe, wyróżniające się loga i jesteśmy przekonani, że posiadanie danej rzeczy, przedmiotu czy usługi zapewni nam radość i zadowolenie. Na takim właśnie przekonaniu bazuje współczesny branding. To strategia nie do przecenienia. 
Na koniec ciekawostka! Dla dociekliwych i chcących poznać etymologię słowa "branding" warto dodać, że "brand" w języku angielskim to usługa wyróżniająca się spośród innych. Końcówka "ing" sugeruje czynność polegają na budowaniu popularności i świadomości marki. 

Logo, visual key i system wizualny – czyli dobry branding w 3 korkach

Logo
To logo jest najważniejszym elementem wizualnym, który ma kojarzyć się z firmą. Powinno być charakterystyczne i przede wszystkim dotrzeć i zapisać się w świadomości konsumenta.

Visual key
Czym jest styl wizualny marki, inaczej nazywany jako key visual? To zestaw motywów, kolorów, wzorów i elementów graficznych, które kojarzą się z marką, zanim jeszcze klient zobaczy logo czy przeczyta nazwę.

System identyfikacji
Starannie opracowana kompozycja motywów graficznych, kolorów, ikon, wzorów, fotografii, fontów… wszystko to musi być spójne. Razem tworzy kod – system marki.

Pamiętaj, że branding musi przede wszystkim podkreślić wartość marki.
Back to Top